Prodej mléka

SYROVÉ KRAVSKÉ MLÉKO DENNĚ ČERSTVÉ V NAŠEM AUTOMATU VE ŠTÍPĚ!!!

Automat je umístěn u vrátnice ve vjezdu do areálu družstva ve Štípě (Za Dvorem 305), vjezd je z ulice Velikovská. Je také pohodlně dostupný ze zastávky MHD "Družstvo" - cca 50 m. V provozu je celý rok, 24 hod. denně. V případě, že dojde mléko ve večerních hodinách, závoz čerstvého mléka probíhá až ráno v 7 hod. Případnou poruchu automatu hlaste obsluze prodejny na vrátnici, kde si můžete případně rozměnit i mince do automatu, který bere mince v hodnotě 1 až 20,- Kč. Jsou zde v prodeji také litrové lahve (plastové i skleněné) na mléko. Cena 1 litru plnotučného mléka v automatu je 15 Kč,-.

Co odběratele nejvíce zajímá:

1.) Úprava - mléko je upraveno pouze rychlým vychlazením na teplotu v rozmezí 4 – 8°C. Mléko v automatu je za pomocí chladícího agregátu udržováno při teplotě 2 – 6 °C

2.) Tučnost – obsah tuku se zjišťuje laboratorně 2 – 3 krát za měsíc. Obecně lze konstatovat, že v období říjen – březen je obsah tuku vyšší (3,8 – 4,15%), v období duben – září nižší (3,7 – 3,9%).

3.) Obsah bílkovin – rovněž se zjišťuje laboratorně 2 – 3 krát měsíčně. Pohybuje se od 3,15 – 3,45%.

4.) Cizorodé látky – přítomnost se zjišťuje každý den při odvozu mléka do mlékárny, dále pak 2 – 3 krát v průběhu měsíce v laboratoři mimo mlékárnu.

5.) Plnění – mléko je do automatu dováženo ve 200 l tancích (nerezových nádobách), a to každý den čerstvé. U nádob se po odvozu z automatu provádí očista (sanitace). Sanitace sestává z několika vymytí nádob studenou, teplou vodou a vodou s mycími roztoky.

6.) Výrobky z mléka – ze syrového kravského mléka lze po úpravách vyrobit celou řadu mléčných výrobků. Suroviny potřebné k výrobě mléčných výrobků – sýřidla a kultury, jsou k zakoupení například ve specializovaných e-shopech.

 

Kontaktní osoba:

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
společnost: AGRODELTA, s. r. o.

                         

ZOD DELTA Štípa, družstvo

Za dvorem 305, Zlín – Štípa, 763 14 Zlín 12
tel: 577914001
e-mail: info@zodstipa.cz

AGRODELTA, s. r. o.

Za Dvorem 305, Zlín – Štípa, 763 14 Zlín 12
tel: 577914185
e-mail: agrodelta@zodstipa.cz
 

Mapa